Könyvelő irodánk segítségére lesz, hogy milyen adózást válasszon.
Manapság sok fajta adózási forma létezik. Hallottunk már ezeket a kifejezéseket: EVA, KATA, KIVA, de mit takarnak ezek a szavak. Melyiket érdemes Önnek választania? Személyes adótanácsadója ebben segítségére lesz.
Kérjen időpontot és adótanácsadónk segít Önnek. itt.
EVA a következő adónemeket váltja ki
Egyéni vállalkozók esetében:
A jogi személyek és az egyéni cégek esetében:
Az evát választó új adózók bejelentkezése
Az eva-törvény hatálya alá a feltételeknek megfelelő új adózók az adóévet megelőző év december 20-áig jelentkezhetnek be az erre rendszeresített külön nyomtatványon.
A bejelentését az adózó december 20-ig minden kötelezettség nélkül írásban visszavonhatja. A bejelentkezési határidő jogvesztő, így a határidő elmulasztása esetén igazolási kérelem előterjesztésének nincs helye. A bejelentés akkor tehető meg, ha az adózó már a bejelentés időpontjában megfelel az eva adóalanyiság választásának és az adóalanyiság évére vonatkozó valamennyi feltételnek, valamint nincs az állami adóhatóságnál, vámhatóságnál, önkormányzati adóhatóságnál nyilvántartott adótartozása.
A már az eva-törvény hatálya alá tartozó adóalany nem köteles minden évben bejelentést tenni, ha továbbra is az eva szerint kíván adózni, ilyen esetben a NAV az adóalanyt továbbra is adóalanyként tartja nyilván. Az adózóra az adóévben nem lehet az eva-alanyra vonatkozó rendelkezéseket alkalmazni, ha a bejelentkezését jogszerűen nem tehette volna meg, vagy a kijelentkezést jogszerűtlenül nem tette meg.
Az Eva mértéke
Az eva a pozitív adóalap (korrigált összes bevétel) 37 százaléka. Ha az adóalany bevétele és a számviteli törvény hatály alá nem tartozó adóalany esetében az eddig megszerzett bevétele, valamint azon összeg melyet noha még nem szerzett meg, de arról már bizonylatot állított ki együttesen meghaladja az adóalanyiság választására jogosító értékhatárt (azaz a 30 millió Ft-ot), az adóalanyiság választására jogosító értékhatárt meghaladó rész után az eva mértéke már 50 százalék.
Bővebben az adózási formákról irodánkban adunk felvilágosítást, kérjen időpontot itt.
Mit jelent a kisadózó vállalkozások tételes adója (KATA)? Kik választhatják a kisadózó vállalkozások tételes adóját? Milyen előnyökkel, milyen kötelezettségekkel jár a kisadózó vállalkozások tételes adója alá történő bejelentkezés?
A Kisadózó vállalkozások tételes adójáról és a kisvállalati adóról szóló törvény értelmében 2013. januárjától egyes vállalkozók, cégek egyszerűsített rendszer szerint adózhatnak majd. Az új adózási forma neve Kisadózó vállalkozások tételes adója (KATA). Akik a kisadózó vállalkozások tételes adóját választják, azok több más adónem bevallási, és befizetési kötelezettségét teljesítik vele. Ennek az adózási formának előnye lehet a havi fix összegű, előre pontosan tervezhető adó fizetése és az adminisztráció egyszerűsödése.
Bővebben az adózási formákról irodánkban adunk felvilágosítást, kérjen időpontot itt.
Könyvelő iroda, könyvelés Bajót közégben is létezik. Minden tisztele...
Könyvelő iroda bizonyára van Neszmély településen is. Miért is ne lenne?&n...
Önnek valószínűleg Süttőn van vállalkozása, ezért olvassa ezt az oldalt és...
Könyvelő irodánk története 1993. év augusztusára nyúlik viss...
Könyvelő irodánk segítségére lesz, hogy milyen adózást válasszon. M...
Sokan hallották már ezt az adózási formát, de azt is tudják,...
Magánszemélyeknek nagyon sok fajta és féle adót kell fizetni. Első hallomá...
2017. január 1-jétől tíz új tevékenységi körben lesz kötelező pénztá...
Jelenleg Ön az IPT. Kft internetes honlapját látogatja, eközben bizonyos a...
Egyesületek könyvelése
Nyilvántartásba vétel Egyszerűsítettek egyes szabályokat az...